Ціна за кілограм насіння кукурудзи: ринкові фактори та аналіз

Ціна за кілограм насіння кукурудзи: ринкові фактори та аналіз

Вартість посівного матеріалу змінюється в залежності від сезону. Все залежить від умов вирощування конкретної культури та факторів, які впливають на врожайність. Що стосується кукурудзи, то цінова політика залежить в основному від виробника. Також варто звернути увагу на сортову приналежність. Найбільшу ціну за кг насіння кукурудзи можна зустріти на продукцію іноземних брендів. Вони представляють на ринку якісні, стійкі гібриди з високим рівнем врожайності. Дещо дешевшим є посівний матеріал вітчизняних компаній.

Фактори, які впливають на ціну кукурудзи

Природні умови в Україні дозволяють вирощувати кукурудзу в великих масштабах. Це стосується різних сортів, включаючи навіть цукрову, яка вважається найвибагливішою. Попит на продукцію завжди є, адже культура універсальна і застосовується в різних сферах господарювання. 

Для хорошої врожайності фермерам важливо обрати якісний посівний матеріал, який коштує сьогодні недешево. Щоб не витрачати зайвих коштів, потрібно визначитися з сортом та ознайомитися з факторами, які впливають на цінову політику. По-перше, ціна за кг насіння кукурудзи залежить від логістичних чинників. Попитом користується ціле зерно, а транспортування кількома видами транспорту призводить до його руйнування. Тому сорти, які мають стійкість до пошкоджень, витримують перевезення, коштують дорожче.

В кожній країні діють також свої цінові закони, які мають вплив на вартість зерна. Ціна кукурудзи залежить в Україні від таких факторів:

  • стабільність національної валюти, яка формує собівартість товару на ринку;

  • сорт, тип та клас посівного матеріалу (чим вищі показники врожайності та стійкості, тим більша ціна);

  • необхідність внесення добрив та інших засобів для вирощування;

  • система обробки зерна від шкідників та хвороб;

  • витрати на посів та збір продукції.

При покупці кукурудзи важливо точно розрахувати необхідну кількість посівного матеріалу. Краще купувати насіння, яке вже оброблене від грибків та інших патогенних організмів. Ідеальним вважається стійка культура до гербіцидів поверхневого типу, яку можна обробляти уже після сходу.

Скільки коштує кілограм насіння сьогодні

Актуальні ціни можна дізнатися тільки в магазинах. Зазвичай активні закупи фермери розпочинають з зими, щоб на посівний період уже був готовий матеріал. Ціна на насіння кукурудзи від вітчизняних брендів від 70 грн за кг. Дорогі іноземні виробники пропонують зерно вищого класу за ціною від 250 грн.

Аграрії частіше купують оптом, ціна в спеціалізованих магазинах оголошується за мішок на 150 тис. насінин. Головне — обрати надійний магазин. На сайті компанії Гровекс представлений широкий асортимент продукції за доступними цінами. Тут можна купити насіння кукурудзи та отримати знижку.